Jak powinna wyglądać łazienka dla niepełnosprawnych?

Dostosowanie publicznej toalety do potrzeb osób niepełnosprawnych to bardzo ważny element polityki działalności firmy. W ten sposób może ona okazać szacunek do tej grupy ludzi, a także swój odpowiedzialny i pełny zrozumienia stosunek, korzystnie wpływający na postrzeganie marki. Jak przystosować toaletę, aby mogły z niej korzystać osoby niepełnosprawne?

Możliwość samodzielnego korzystania z toalety jest ważna dla każdego z nas, bez względu na stopień niepełnosprawności. Drzwi, które jest w stanie otworzyć osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim, umywalki zainstalowane na takiej wysokości, aby była w stanie umyć ręce, a w końcu uchwyty dla niepełnosprawnych, zainstalowane przy najważniejszych elementach wyposażenia, takich jak muszle klozetowe. To jedne z najważniejszych elementów, których nie powinno zabraknąć w żadnej łazience.

Uchwyty dla niepełnosprawnych – gdzie powinny się znajdować

Zakładając, że w toalecie została wydzielona specjalna kabina dla osób niepełnosprawnych, to właśnie tam powinny znajdować się uchwyty dla nich. Zalecane miejsce ich montażu to wewnętrzne ściany kabiny, tak aby można się było wesprzeć na uchwytach, podczas siadania i schodzenia z toalety. Aby uchwyty zapewniały odpowiedni komfort i bezpieczeństwo stosowania, muszą spełniać następujące kryteria wykonania oraz montażu.

Materiał na uchwyty dla niepełnosprawnych – najczęściej są to uchwyty wykonane z tworzywa sztucznego o dużej gęstości i wytrzymałości. Kolory, w jakich występować mogą to biały oraz różne odcienie niebieskiego bądź zielonego. Zazwyczaj stosuje się jasne kolory dla takich uchwytów, aby z daleka było widać, że są utrzymywane w doskonałej czystości. Grubość takich uchwytów powinna być tak dostosowana, aby mogły bezpiecznie przenosić nawet duże obciążenia od osób, które będą opierać na nich ciężar całego ciała.

Mocowanie – łazienka dla niepełnosprawnych rządzi się swoimi prawami. Nie ma tu miejsca na to, aby jakiekolwiek elementy zostały zamontowane w sposób przypadkowy lub nie zapewniający mocnego i stabilnego połączenia. Uchwyty dla niepełnosprawnych muszą być zainstalowane do ściany w sposób gwarantujący trwałość. Najlepszą metodą jest oczywiście połączenie na kołki i wkręty. Nie można przy tym zapomnieć, że ściana do której takie uchwyty są montowane, powinna dysponować odpowiednią nośnością. Ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych takiej nie posiadają. Dlatego też w takich przypadkach, stosuje się samonośne uchwyty dla niepełnosprawnych, mocowane do podłogi.

Atest i certyfikaty – dobrze, aby wybrane przez ciebie uchwyty oraz pozostałe wyposażenie łazienki, posiadało atesty i certyfikaty polskich instytucji. Dają one jeszcze większą pewność, że ich użytkowanie będzie w pełni bezpieczne i zapewni należyty komfort każdemu niepełnosprawnemu. Dobrze jest w tym celu wybierać produkty polskich producentów. Być może ich cena będzie trochę wyższa w stosunku do produktów pochodzenia daleko wschodniego, jednak jakoż nieporównywalnie wyższa.
Dlaczego warto czytać książki

Czytanie książek nie jest tak popularne jak kiedyś. Jeszcze dwie dekady temu nie było tak rozwiniętego rynku komputerów i podobnych urządzeń, jak dziś. Teraz jednak, bardziej popularne jest surfowanie po Internecie, oglądanie filmów na YouTube czy przesiadywanie na Facebooku. Dlaczego...

Bajkoterapia

Bajka potrafi poruszyć serce dziecka, wywołuje u niego emocje, a przede wszystkim pozwala inaczej spojrzeć na to, co wydaje się trudne, tłumaczy to, co niewytłumaczalne. Baśniowa rzeczywistość rozwija wyobraźnię. Dzięki bajkom i baśniom dziecko nabywa umiejętność poprawnego...

Magazyn self storage. Przechowywanie książek
Masz za mało powierzchni, w której trzymałbyś posiadane rzeczy takie jak książki? Wyjeżdżasz na dłuższy czas do innego kraju i nie masz gdzie przechować prywatne rzeczy? Firma Stokado Self Storage Poznań  to remedium na te problemy. Propozycja tej firmy to magazyny samoobsługowe....